الورسید

پخش تجمیعی کالا

ارسال در همان روز

ارسال در روز بعد

ارسال در 2 روز آینده

logo-samandehi
الورسید

پخش تجمیعی کالا

ارسال در همان روز

ارسال در روز بعد

ارسال در 2 روز آینده

نوشته های بلاگ

نقش خدمات پستی و معرفی برترین شرکت های پست دنیا

اردیبهشت ۹, ۱۳۹۹ طراحی, موسیقی
نقش خدمات پستی و معرفی برترین شرکت های پست دنیا

تفاوت خدمات پستی در مقابل خدمات پیک چیست؟

 خدمات پستی بواسطه دولت ها درهر کشور انجام می شود.  برای نمونه USPS یا پست رویال نامه ها و بسته ها را پیرو دستور خدمات جهانی ارائه می دهند.همچنین خدمات پستی دارای قرارداد های بین المللی برای تحویل و دریافت پست از سایر کشورهای خارجی است. با وجوداینکه آنها خدمات پیشرفته ازقبیل تحویل امن و تضمین شده را عرضه می کنند، هزینه های خدمات پایه نسبتاً حداقل و مدیریت شده است.

 شرکت های خدمات پیک متعلق به بخش خصوصی مانند DHL ، FedEx ،DX Delivery )یکی از بزرگترین شرکت های پیک جهان) و سایر شرکت ها است. تحویل در یک روزه کاری تا ۲ روز کاری معمولا بخش قابل توجهی از تجارت آنهااست. تمرکز تجارت خدمات پیک متمرکز بر بسته و بسته پستی است و با و با تحویل(B2C)(B2B) و همکاری می کند.

در ادامه، به بررسی بهترین خدمات پستی در سراسر جهان، طبق فهرست مجتمع که در جهت توسعه پستی است می پردازیم.این فهرست توسط اتحادیه جهانی پست معرفی و گسترش یافته است.

لیست بهترین عملکرد در نمودار زیر از طریق فهرست یکپارچه جهت توسعه پستی (۲IPD) توسط Universal Postal Union سنجیده شده است.

 Universal Postal Union یک واحد تخصصی در سازمان ملل است که برای هماهنگی دستورالعمل های پستی در میان کشورهای عضو و سیستم جهانی پستی فعالیت می کند.

این فهرست عملکرد کشورها را بطور کلی با ۴ کلید سنجش توسعه پستی می سنجد که عبارتند از:

۱.اعتبار

۲.دسترسی

۳.ارتباط

۴.انعطاف پذیری

۲IPD از سه نوع داده اصلی جهت سنجش عملکرد کلی استفاده می کند.

 . ۱داده های بزرگ پستی که تا حد زیادی شاخص های مرتبط با اتصال ، کیفیت خدمات ، معاملات و حجم را محاسبه می کند.

 . ۲از آمار برای اندازه گیری جریان درآمد و مقیاس اقتصادی استفاده می شود.

۳. از نظرسنجی ها برای عوامل کیفی که فراگیر و یکپارچه هستند، استفاده می شود.

۲IPD ابزاری متمایز برای بسیاری از بخشهای جامعه است که به منظور درک کامل عملکرد خدمات پستی بتواند آنرا در عصر تجارت الکترونیکی انتقال دهد.

۱۰ مجری برتر خدمات پستی در جهان

برای تولید رتبه بندی جهانی ۲۰۱۸ ، ۱۷۳ سرویس پستی از کشورهای مختلف با استفاده از تمام داده های سال ۲۰۱۷ ارزیابی شدند.نتایج نشان می دهد سوئیس در راس این لیست قرار دارد و پس از آن هلند و ژاپن به عنوان سه بهترین مجری سال قرار دارند.

بهترین مجریان خدمات پستی در هر چهار جنبه, ۲IPD عملکرد متعادل و سازگار نشان داده اند.آنها موفق شده اند فضایی با محوریت اعتبار، دسترسی، ارتباط و انعطاف پذیری در خدمات پستی خود ایجاد کنند.

۱. سوئیس پست (Switzerland)

توانست برای دومین بار با دستیابی به متعادل ترین عملکرد در اعتبار، ارتباط، دسترسی و انعطاف پذیری رتبه اول را کسب کند.

این کشور با توجه به حجم قابل توجهی از سرانه همراه با نمونه کارهای متنوع در تمام بخشهای پستی ،رتبه ۱۰۰ را کسب کرده است.درحالیکه نمودار رتبه بندی اعتبار کوتاه است اما کالیبر خدمات تحویل آن دارای رتبه چشمگیر ۹۳.۹ است.

پست سوئیس به عنوان یک شرکت پستی پیشرو در اعتبار، سرعت و امنیت خدمات پستی، به شهرت خود ارزش می دهد. میانگین زمان ارسال نامه از سوئیس به مقصد اروپا ۱الی۲ روز است. هر ساله بیش از ۹۷٪ نامه ها و درصد مشابه بسته ها به موقع می رسند.

۲. پست Post NL))

پست هلند پیشرفت چشمگیری کرده است که نسبت به سال گذشته با دو پله صعود در رده بندی قرار دارد. پست ملی در هلند عملکردی کاملاً پایدار و متعادل با نمره ۹۳.۷ از۲IPD  داشته و رتبه ۸۳ در تمام زیر شاخص ها را کسب کرده است. سرعت تحویل و حجم تولید شده با شرکای بین المللی، آن را در گروه معتبرترین و قابل دسترسی ترین پست ها در سراسر جهان قرار می دهد.

۳.  پست ژاپن(Japan)

رتبه خود را در مکان سوم حفظ کرده است. افت در نمره اعتبار از ۹۶.۸ به ۸۴.۲ کاهش قابل توجهی داشته است، با این وجود، خدمات پستی ژاپن هنوز هم در زمینه کیفیت خدمات از همتایان منطقه خود (چین، تایلند، سنگاپور) پیشی می گیرد.

خدمات آنها، به ویژه خدمات مالی آنها متقاضیان زیادی دارند، در زمینه ارتباط امتیاز ۱۰۰ کسب کردند.

 ۴. دویچه پست DHL (Germany)

 با کسب امتیاز ۹۱.۳ در جایگاه چهارم در رتبه بندی جهانی قرار گرقت. پست DHL از زمان خصوصی سازی در سال ۱۹۹۴ تغییرات چشمگیری داشته است. دویچه پست با بازوی DHL International خود، هر روز کاری در آلمان حدود ۵۹ میلیون پست ارائه می دهد. پست دویچه بوسیله بازوی بین المللی DHL خود، موفق به ارائه حدود ۵۹ میلیون پست در هر روز کاری آلمان می شود. تاکنون DHL بزرگترین شرکت پستی اروپا است. بازار مرسولات آلمان از ۱۰.۱ میلیارد یورو در سال ۲۰۱۶ به حدود ۱۰.۸ میلیارد یورو در سال ۲۰۱۷  رسید و در رشد سهم بازار از ۴۵.۱٪ به ۴۵.۴٪ موفق بوده است.

۵. پست فرانسه La Poste))

با امتیاز ۸۳.۳ جایگاه پنجم در رتبه بندی جهانی را کسب کرد.

La Poste در میان معدود خدمات عمومی کشور، به دلیل ارائه خدمات با کیفیت، مورد تعریف و تمجید عموم مردم قرار گرفته است.  La Poste توسط پستچی پاسخگو توانسته نظر عموم را جلب کرده ونظر مخاطبان زیادی را به خود معطوف کند. همچنین آنها تعداد زیادی پیشخوان اداره پست نیز دارند که در بیشتر روستاهای کشور پخش شده اند. فرانسه در میان کشورها، بالاترین طیف جعبه های پست در جهان را دارد.

۶. پست لهستان (Poczta Polska)

 باامتیاز ۷۸.۳ درجایگاه ششم جهان قرار دارد.  باوجود ۱۸۳ موقعیت تولید در کشور، دسترسی استثنائی در صادرات دارند. در سالهای گذشته، لهستان نیز ترافیک نامه الکترونیکی را تقویت کرده است، بنابراین نمره تاب آوری خود را از ۷۸.۱ به ۹۲.۰۹ افزایش داد.

۷. پست سنگاپور (Singapore)

در دستاوردی از چین و تایلند (قهرمانان منطقه ای در آسیا و اقیانوسیه) پیشی گرفت. آنها با کسب امتیاز ۷۸.۲ ، در رتبه هفتم جهانی قرار گرفته اند. این به دلیل عملکرد متعادل آن در چهار جنبه رشد پستی است.

بزرگترین نقطه قوت آن بر پایه ترکیبی هوشمند از اعتبار استثنایی با قابلیت دسترسی استوار است، که امتیاز آنها به ترتیب ۹۹.۸ (سومین بالاترین نمره اطمینان در جهان) و ۸۵.۱ است.

۸.  پست ایلات متحده آمریکا ( USPS)

 USPS با کسب امتیاز ۷۷.۹، در رتبه هشتم جهانی قرار گرفت.عملکرد فوق العاده ای در انعطاف پذیری از خود به نمایش گذاشته است.

در دوره دیجیتال که به تدریج در حال ترقی است، USPSهمچنان جایگاه خود را به عنوان یکی از برترین خدمات پستی در جهان حفظ کرده است. نخستین وظیفه آنها ارائه خدمات ایمن، قابل اعتماد و مقرون به صرفه برای نامه الکترونیکی و بسته بندی است. پست  USPS به بیش از ۱۵۷ میلیون آدرس در ایالات متحده و سرزمین های اطراف آن خدمات پستی تحویل می دهد.

۹. پست انگلستان Royal Mail))

باکسب امتیاز ۷۶.۸ از  ۲IPD در رتبه نهم جهانی قرار دارد. رویال میل خدمات پستی و تحویل کالا در انگلستان ارائه می دهد. این خدمات عملکرد اعظمی در اروپا دارد. این شرکت در اصل در سال ۱۵۱۳ تاسیس شد و پس از فروش سهام به مردم، روند خصوصی سازی را طی کرد. در سال ۲۰۱۵، دولت ۳۰ درصد سهام خود را که به طور رسمی درهمان سال در خدمات پستی انگلستان خصوصی سازی شده بود، فروخت.  رویال میل برای سال ۲۰۱۷ الی ۲۰۱۸ رضایت فوق العاده ای از مشتریان را کسب کرده که امتیازش  ۸۸ درصد است.

۱۰. پست اتریش Austrian Post AG)) با امتیاز۷۶.۳ از۲IPD  در دهمین رتبه بندی جهانی قرار دارد   Austrian Post .نخستین خدمات پستی در اتریش است. تجارت اصلی آن شامل تحویل و حمل نامه ها، بسته ها، موارد پست مستقیم و رسانه های چاپی است.

شبکه پست اتریش در زمره ی  بزرگترین های  کشور است که خدمات پستی با کیفیت ارائه می دهد. علاوه بر آن خدمات بانکی و مخابراتی در سراسر اتریش ، نیز ارائه می دهد.

برچسب ها:
درج دیدگاه